Opublikowano Dodaj komentarz

Jak dbać o ubrania i akcesoria dla dzieci i niemowląt z wełny merino ?

dziecko śpiące w łóżeczku z wełnianą czapeczką i bucikami

Spis treści

1.Wprowadzenie

Wełna merino to naturalny materiał o wyjątkowych właściwościach. Jest miękka, ciepła, oddychająca i antyalergiczna., dlatego jest idealna dla dzieci i niemowląt.

2.Pielęgnacja

a) pranie

Ubrania i akcesoria dla dzieci i niemowląt z wełny merino można prać w pralce w temperaturze do 30 stopni Celsjusza. Najlepiej używać do tego płynu do prania wełny lub delikatnego detergentu w płynie. Nie należy używać wybielaczy ani środków zmiękczających, ponieważ mogą uszkodzić włókna wełny.

b) suszenie

Ubrania jak i buciki, rękawiczki, czapki (bonetki) z wełny merino najlepiej suszyć na płasko w przewiewnym miejscu. Nie należy ich suszyć w suszarce bębnowej, ponieważ może to spowodować ich skurczenie się.

c) prasowanie

Wełniane ubrania można prasować na lewej stronie w niskiej temperaturze. Nie należy prasować ich zbyt mocno gdyż można uszkodzić włókna. Natomiast akcesoria ręcznie robione nie należy prasować.

3. Czyszczenie

a) plama

W przypadku niewielkich plam można je usunąć za pomocą wilgotnej szmatki nasączonej wodą. Jeśli jednak plama jest większa można użyć delikatnego detergentu lub środka do czyszczenia wełny.

b) roztocza

Wełna merino jest naturalnym materiałem, który nie sprzyja rozwojowi roztoczy. Aby zapobiec rozwojowi roztoczy, należy regularnie wietrzyć wełniane ubrania.

4. Przechowywanie

Wełniane ubrania należy przechowywać w suchym i chłodnym miejscu. Nie należy ich składać, ponieważ może to uszkodzić włókna. Najlepiej przechowywać je w szafie na wieszakach.

5. Podsumowanie

Pamiętaj, że odpowiednie dbanie o ubrania i produkty dla dzieci i niemowląt z wełny merino będą służyć przez dłuższy czas.

sweterek z króliczkem z wełny merino
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *